HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA‏

 

1990 yılında spor hayatına başlamış olan GFHC kurucusu Volkan Yiğit, 1995 yılından itibaren mesleki eğitimine başlayarak teknik ve operasyonel konularda uzmanlaşmıştır. Farklı kurum ve kuruluşlardan yurt içi ve yurt dışında türlü eğitimler alarak Vücut Geliştirme ve Fitness alanında farklılık yaratan Yiğit, 1999 yılında ulusal federasyonumuzdan resmi Antrenör ve Hakem Lisansı almıştır.

Ticari hayatına VOJIM markası ile başlamış olan kurucumuz, başarılı bir operasyon yürüterek kısa sürede sektörde söz sahibi olmuştur. 2003 yılında Hilton Otellerinin Uluslararası bir Sağlık Kulübü markası olan LivingWell Sağlık Kulübünde yöneticilik yapmaya başlayan Yiğit, halen bu alanda Hiltonlarla çalışmaya da devam etmektedir.

Volkan Yiğit,  IFBB PRO’nun resmi okulu olarak kabul edilen PROPTA tarafından akreditasyon altına alınmış olan  ‘’Sağlık Kulübü Yöneticiliği’’ & ‘’Supplementist’’ eğitimlerinin yaratıcısıdır.

En büyük arzusu, Türkiye Üniversitelerinde Sağlık Kulübü yöneticisi, Vücut Geliştirme ve Fitness branşlarında teknik adam egzersiz rehabilitasyonu uzmanı veya antrenör yetiştiren bölümlerin açılması olan Volkan Yiğit, bu amacından da hiç vazgeçmeyerek  Türkiye’de ilk defa yurt dışından akademik antrenör yetiştirme programları ithal eden girişimcimiz olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilen Yiğit, GFHC adına, dünyanın önde gelen eğitim kurumlarının haber ve veri paylaşımı veri tabanlarına üyedir. WABBA (World Amatuer Bodybuilding Association) – IFBB (International Federation of Bodybuilding & Fitness) - IFBB PRO’nun (Proffesional  International Federation of Bodybuilding & Fitness) resmi eğitim kurumu olan PROPTA (Personal Trainers Association) gibi uluslararası federasyonlar ve örgütler ile yakın temas halinde bulunan GFHC uluslararası camiada eğitim konusunda söz sahibidir.

2008 yılında ilk kez imzalanan uluslararası kontrat ile IFBB Amatör Federasyonu’nun Türkiye Eğitim Distribütörü olarak resmen dünyaya ilan edilen Yiğit, 30 Haziran 2008 tarihinde  IFBB’nin tüm eğitimlerini Türkçeye çevirerek  Türkiye‘nin ilk Master Coach’u (Uzman Antrenör Eğitmeni) ünvanını da almıştır. Günümüzde Volkan Yiğit (2010 yılında ) yine bir başka uluslararası kontratla IFBB Profesyonel Federasyonu’nun resmi eğitim kurumu olan PROPTA’nın Türkiye direktörlüğüne getirilmiştir. 2011 yılında IFBB PRO – PROPTA Profesyonel Antrenör Eğitimcisi ünvanı alan Volkan Yiğit, IFBB PRO’nun tüm bağımsız Türk Cumhuriyetleri Temsilcisi olmuştur.

G F H C, 20 yıllık mesleki birikimin bir ürünü olarak 2010 yılında kurulmuştur. Şirketimizin amacı, ülkemizde büyük bir hızla gelişmekte olan Fitness Endüstrisine  meslek etiği farkındalığı olan proaktif  eğitmenler kazandırmak ve sektöre ilgi duyan yatırımcılara proje, kurulum, eğitim, operasyon ve danışmanlık gibi hizmetleri belirli kalite standartları çerçevesinde sağlamaktır.

Şirketimiz, ülkemizin ve bizlerin geleceği olan, gençlerimize de spor eğitimleri ve sertifika programları   aracılığı ile sağlıklı yaşam alanında farkındalık  kazandırmayı misyon edinmiştir. GFHC  lise öğrencileri eğitimi segmenti üzerine çalışmalarına  ilk olarak  2010 yılında Tarsus Amerikan Koleji ile başlamış olup, halen eğitim tanıtım programlarına seçkin liselerde devam etmektedir.


 

ADRES : GFHC Global Fitness Özel Sağlık Hizmetleri Sportif Gıda Turizm Sanayi & Ticaret Ltd Şti.
Altaylılar mah. 0244 Sk.Ozananar Sitesi A Blok 2/5 33412 TARSUS – MERSIN /TURKEY
Tel : +90 538 323 35 73 - 74
GFHC VOJIM FITNESS CLUB UYGULAMA ŞUBESİ: Anıt mah. Necip Fazıl Kısakürek Cd. No:15 TARSUS – MERSİN / TURKEY Tel: +90 324 627 44 92
GFHC VOJIM HEALTH CLUB UYGULAMA ŞUBESİ: Ergenekon mah. Kocatepe Cd. No: 9 Sena Apt altı TARSUS –MERSIN / TURKEY Tel: +90 324 627 44 94
E-POSTA ADRESLERİMİZ
Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.