KAYIT & İŞLEYİŞ (EĞİTİM SÜRECİ)

KAYIT & İŞLEYİŞ (EĞİTİM SÜRECİ)

2 ADIMDA KAYIT;

 1. Almak istediğiniz eğitimlerin bedelini TR33 0006 7010 0000 0086  4914 94 IBAN No’lu GFHC‘nin Yapı Kredi Bankası hesabına yatırınız.
 2. Bedeli yatırdıktan sonra Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine;

AD-SOYAD / ADRES / TELEFON / KİŞİSEL E-POSTA ADRESİNİZİ elektronik  posta yolu ile gönderiniz.

 

İŞLEYİŞ;

 1. Tarafımıza göndermiş olduğunuz e-posta bize ulaştıktan ve para transferiniz konfirme edildikten hemen sonra, GFHC ACADEMY hesabınız açılarak satın almış olduğunuz eğitimlerin hesabınıza atanması işlemleri moderatörümüz tarafından yapılır.  
 2. Satın almış bulunduğunuz programların hesabınıza atanması yapıldıktan hemen sonra (en fazla 24 saat içinde) e-posta adresinize eğitim kaydınızı konfirme eden bir eğitim oryantasyon e-postası gönderilir. Bu e-posta ile eğitimlere giriş yapacağınız link ve eğitim işleyişine dair diğer bilgiler gönderilir.

 

EĞİTİM SÜRECİ

 1. Katılımcı, kendisine verilen linkten veya sitemizde bulunan kullanıcı giriş bölümünden kendisine verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak, adına atanmış olan eğitimleri görüntülemeye başlar.
 2. Telif hakları gereği, katılımcı, eğitimleri bilgisayarına kaydedemez veya çıktı alamaz. Ancak katılımcı olarak, eğitimleri görüntüleme ve notlar alma hakkına sahiptir.
 3. Katılımcı, aynen bir hocanın ders anlattığı düşüncesi ile eğitim materyallerini görüntülediği sırada notlar almalıdır. ‘’Not Alarak Öğrenme’’ bu metodoloji için çok elzem ve vazgeçilmez bir yapıtaşıdır.
 4. GFHC ACADEMY eğitim süreci içerisinde ölçme ve değerlendirme metodolojisi  iki şekilde yapılmaktadır. Aşağıdaki her iki ölçme ve değerlendirme metodu da eğitimlerde kullanılmaktadır. Her eğitim modülünün son sayfasında  ilgili modülün ölçme ve değerlendirme metodunun çalışma eki mi yoksa online sınav mı  olduğu belirtilmiştir.

  A) ''Çalışma Eki'' Araştırma - Çalışma ve betimleme metodolojileri ile istenen ödevlerin bir Word sayfasına hazırlanarak e-posta yolu ile eğitmene (Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) adresine gönderilme şeklidir. Gönderisi eğitmen tarafından değerlendirilen  kullanıcıya gönderisi karşılığında cevaben gönderisinin kabul edildiği veya kabul edilmediği  şeklinde mükerrer e-posta gönderilir. Kabul gören gönderi ilgili modülün bitirildiği anlamı taşır. Gönderinin kabul edilmediği durumda bir sonraki modüle geçilemez ve katılımcı gönderi dökümanını yeniden hazırlayarak eğitmene gönderir.

  B) ''Online Sınav'' Ölçme ve değerlendirme metodolojisinin online sınav olduğu modüllerin sınavları %70 başarı oranı ile ölçülmektedir. Sınavlarda %70 doğru cevap veren katılımcı ilgili modülü geçmiş olarak kabul edilir. Sınav sonucundaki  başarı veya başarısızlık otomatik e-postalama yöntemi ile hem eğitmene hemde katılımcıya bildirilir. Başarı olması durumunda kişi bir sonraki modüle geçebilecek iken başarısızlık durumunda sınav tekrarı gerekmektedir. Sınav tekrarı ile ilgili bir limit söz konusu değildir.

  Yukarıdaki bahsedilen ölçme ve değerlendirme metodu ile eğitimler devam eden haftalar şeklinde eğitimin bitimine kadar sürer. Eğitimin başarılı ile bitirilmesinden hemen sonra kişinin sertifikaları hazırlanarak sistemimizde kayıtlı adresine kargolanır.

 5. Her eğitimimiz farklı modüllerden oluşan setler halinde sunulur. Her modül sonunda ‘’Çalışma Eki‘’ aracılığı ile ilgili modülün bilgilerinin pekiştirilmesi sağlanır.  Çalışma eki ile katılımcılardan ilgili modüle ait ödevleri yapmaları veya testleri cevaplamaları istenir. Bunu yapabilmek için, eğitim materyallerine geri dönerek yapacağınız çalışmalar da yine metodolojik açından önemli bir öğrenme yapıtaşıdır.
 6. Katılımcı hazırladığı ödevleri veya test cevaplarını bir word sayfasına hangi eğitimin hangi modülüne ait olduğunu belirterek Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderir.
 7. Gönderimden sonra, 24 saat içerisinde katılımcıya GFHC ACADEMY den e-posta gönderilir. Bu e-postada gönderinin kabul edildiği veya kabul edilmediği, katılımcının bir sonraki modüle geçebileceği ya da modülü tekrar etmesi gerektiği gibi bilgiler ile geri bildirimler verilir.  
 8. Geri bildirimlerde kabul görülmüş olan modüllerin (test ise) cevap anahtarları katılımcıya gönderilerek kendi cevapları ile kıyaslanması sağlanır. Bu yolla, katılımcı bir sonraki modüle geçer ve eğitim devam eden haftalarda da bu şekilde sürer.